آخرین پروژه های انجام شده
خدمات صنعتی
خدمات علمی درخواست انجام پروژه شما
نام: ایمیل: تلفن: عنوان/ توضیحات / جزییات پروژه:
گفتگوی آنلاین از طریق تلگرام

اخبار

 به گزارش روابط عمومی، هفتمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه های هوافضایی با تلاش قطب سامانه های هوافضایی دانشکده ی مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف روز جمعه 13 اسفندماه سال جاری در سالن تربیت بدنی استاد جباری برگزار شد.
بنا بر این گزارش؛ هفتمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه های هوافضایی در 4 گرایش دانشجویی، 13 گرایش دانش آموزی و 2 گرایش ابتدائی برگزار گردید. 
این مسابقه در 13 گرایش؛ نقاشی هوافضایی، جانمایی سیستم‌ها، میکروگلایدر، موشک (راکت) با محموله‌ی قابل بازیابی، هواسر (گلایدر)، هواناو (هاورکرافت)، سفینه‌ی ماه‌نشین، ریزهواناو (میکروهاورکرافت)، دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزان، هواپیمای کاغذی، توربین بادی مینیاتوری، ریزهواسر (میکروگلایدر) و هواسر هدف‌زن(گلایدر) در بخش دانش آموزی و همچنین 2 گرایش ابتدائی؛ نقاشی و جانمایی سیستم ها برگزار شد.
دانشجویان نیز در چهار گرایش؛ هواسر (گلایدر)، سفینه‌ی ماه‌نشین، هواسر هدف‌زن(گلایدر) و توربین بادی مینیاتوری با یکدیگر به رقابت پرداختند.
شایان ذکر است؛ گرایش هایی از قبیل توربین بادی میناتوری و هواپیمای کاغذی از جمله گرایش هایست که امسال برای اولین بار به این مسابقات افزوده شده است.
گفتنی ست؛ تقویت بنیه علمی و دخیل کردن دانش آموزان و دانشجویان کشور در حوزه هوافضا، رشد فرهنگ عمومی مهندسی، آشنایی دانش آموزان با رشته مهندسی هوافضا، فرآیندهای طراحی و ساخت مهندسی، بروز خلاقیت‌های فردی، آشنایی با کارگروهی و ایجاد درک صحیح از استعدادها و علایق، گسترش فرهنگ کارگروهی، شناسایی طرح‌های برتر و معرفی آن به صنایع مربوطه از اهداف این مسابقه است.