آخرین پروژه های انجام شده
خدمات صنعتی
خدمات علمی درخواست انجام پروژه شما
نام: ایمیل: تلفن: عنوان/ توضیحات / جزییات پروژه:
گفتگوی آنلاین از طریق تلگرام

اخبار

 به گزارش روابط عمومی؛ تیمی از مهندسین و فارغ التحصیلان دانشکده های مهندسی هوافضا و برق دانشگاه صنعتی شریف موفق به توسعه مقیاس بدون سرنشین از خودرو پرنده شدند که مشابه عینا خارجی ندارد. این ربات ماژولار قابلیت حرکت روی خشکی و هم قابلیت پرواز با تغییر آرایش ساختاری دارد. این تیم در مسابقات بین المللی نوآوریهای آینده صنعت خودرو در فرانسه موفق به راهیابی بین ۲۴ تیم نهایی از بین ۱۷۰۰ تیم از نزدیک به ۸۰۰ دانشگاه جهان شده است.
بنا بر این گزارش؛ استارتاپ FlyUPAV متشکل از جمعی از فارغ التحصیلان دانشکده ی مهندسی برق و هوافضای دانشگاه صنعتی شریف و متخصصین داخلی و خارجی با هدف ساخت خودرو پرنده سرنشین دار برای مصارف داخل شهری مشغول به فعالیت می باشد. این استارتاپ موفق به ثبت بیش از 4 اختراع بین المللی در آمریکا و سه اختراع ملی در حال تکمیل "پروتوتایپ" ربات ماشین پرنده می باشد. 
مهندس علی سالم دانش آموخته ی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشکده ی مهندسی هوافضا و سرپرست این تیم می گوید: ما توانستیم پس از تلاش یک ساله مان روی ابعاد مختلف استارتاپ خودرو پرنده، 5 ثبت اختراع در کشور آمریکا داشته باشیم و در جشنواره های مختلف کارآفرینی در سطح بین المللی شرکت کنیم.
این دانش آموخته ی شریفی می گوید: تیم ما نه تنها برای مختصات فنی طرح زمان گذاشت، بلکه بر روی مدل درآمدزایی و کسب و کار این طرح نیز به صورت حرفه ای زمان گذاشته و در ترسیم مدل کسب و کار و درآمدزایی این استارتاپ، به سطحی رسیدیم که قابلیت ارایه به سرمایه گذاران بزرگی از دره سیلیکون (Silicon Valley)نیز پیدا کرده ایم. همچنین؛ شتاب دهنده Plug&Play از دره سیلیکون هم به طرح ما علاقه مند شدند اما هنوز دنبال یافتن سرمایه گذاران بهتری هستیم. 
وی میگوید: این طرح توانسته در همین مدت کوتاه شاهد بازخورد بین المللی مناسبی در جشنواره های کارآفرینی داشته باشد. البته استارتاپ خودرو پرنده در دنیا به تعداد انگشتان دست هم نمیرسد. بنابراین ما با حضور موفق توانستیم جز مدعیان در این حوزه باشیم، اما هنوز جای کار زیادی وجود دارد.