آخرین پروژه های انجام شده
خدمات صنعتی
خدمات علمی درخواست انجام پروژه شما
نام: ایمیل: تلفن: عنوان/ توضیحات / جزییات پروژه:
گفتگوی آنلاین از طریق تلگرام

اخبار

به گزارش روابط عمومی؛ مهلت ثبت نام در ششمین دوره مسابقات ملی طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی تا 27 دی‌ماه سال جاری تمدید شد.

بنا بر این گزارش؛ ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی در دو دسته‌ی دانشجویی و دانش آموزی و 9 گرایش، بهمن‌ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

در این دوره از مسابقات دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در گرایش‌های؛ طراحی و ساخت گلایدر(هواسر)، طراحی و ساخت هاورکرافت(هواناو)، طراحی و ساخت راکت با محموله قابل بازیابی، طراحی و ساخت مکانیزم بازیاب محموله فضایی، طراحی و ساخت سفینه ماه‌نشین، طراحی و ساخت ریزهواناو، طراحی و ساخت ربات مریخ نورد، طراحی و ساخت راکت کبریتی و دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

خاطرنشان می‌شود؛ تقویت بنیه علمی و دخیل کردن دانش آموزان و دانشجویان کشور در حوزه هوافضا، رشد فرهنگ عمومي مهندسی، آشنایی دانش آموزان با رشته مهندسی هوافضا، فرآیندهای طراحی و ساخت مهندسی، بروز خلاقيت‌هاي فردي، آشنايي با کار گروهي و ايجاد درک صحيح از استعدادها و علايق، گسترش فرهنگ کارگروهی، شناسایی طرح‌های برتر و معرفی آن به صنایع مربوطه و ایجاد فضای رقابتی در بین دانش آموزان و دانشجویان کشور از جمله اهدافی‌ست که در ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی دنبال خواهد شد.

بنا بر این گزارش در حاشیه‌ی ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی نمایشگاه جانبی به منظور ارائه دستاوردهای پژوهشی و علمی دانش آموزان مسابقات برگزار خواهد گردید، و بدلیل محدودیت فضا اولویت با مدارسی است که سریعتر ثبت نام نمایند.
همچنین بمنظور آشنایی قشر بیشتری از دانش آموزان با رشته مهندسی هوافضا و فضای دانشگاه صنعتی شریف، امکان بازدید در قالب اردوهای دانش آموزی فراهم آمده است.
گفتنی‌ست؛ ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی با تلاش قطب علمی سامانه‌های هوافضایی دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف طی روزهای 15 و 16 بهمن‌ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار خواهد شد.